Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
Kemidepåns Webshop Kemidepån (2)  93524  
kidsbutik Super!   89537  
us webbutik Se upp   91052  
rbsportline Grymt stort sortiment! (1)  93711  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Kamera   105340  
Clean Cut Design Tummen upp!   87518  
frozza.se God service hos Frozza.se   92739  
pwss Rekommenderas varmt   84518  
frozza.se Frozza.se FÅR MVG AV MIG (1)  88290  
Lyckogram Personligt och prisvärt   97887  
HR-Marin Båttillbehör Snabb leverans   96607  
xpmedia Varning f "Bön som förändrar" av Colin Dye,   95185  
Cicograf namnskyltar   99249  
Cicograf Cicograf   78837  
Amorina Boutique Supernöjd   78029  
En mer personlig presentation av din webbutik   92088  
MadDog MadDog (1)  88574  
IT-Körskolan Bedrägeri   88603  
Café ett Kanon   90283  
Flora Linnea Rosor via nätet   89571  
Lyckas med mat Snabbt och smidigt   87399  
Anysuit International Katastrofalt! (1)  89571  
Nyhet för butiksägare   84139  
zmaka.se Snabba   89582  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Skön site med roliga prylar.   87984  
Cigarettbutiken vs tobakshandlarn (1)  84351  
KLOCKOR.NU Bra!   73969  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Snabba, servicevänliga, bra grejor   89952  
Martinshop Bra och seriös butik   88283  
Anysuit International Perfekt   87236  
    << sida 29 (46) >>  
Läs inlägg                                    2008-08-06 00:59
Anysuit International
katastrofalt!
jag avråder från att handla av anysuit. inget av det jag beställt stämmer. beställde. byxorna beställde jag med enkelt pressveck, men fick dubbla. kavejen beställde jag med två fickor på höger sida, fick en ficka. jag beställde smalt slag, men det är lika brett som på min fars kavaj från 1973. ärmarna är för långa trots att jag bad om kortare för den franska manschettens skull. ärmarna är dessutom alldeles falddriga och inte proportionerliga. knapphålen sitter högre än knapparna så den blir skev när man knäpper den. betällde även en skjorta, med långa kragsnibbar och utan bröstficka. jag fick en skjorta med korta snibbar och bröstficka. jag började fundera på om det blivit något fel i betsällningen eftersom inget stämde, men dockväl följer den mina önskemål vad gäller tyg och brodyr. jag har förgäves försökt kontakta anysuit, men utan resultat, de svarar helt enkelt uinte på mail, och något telefonnummer finns inte.
katastrof! handla inte på anysuit!

/Anders H
Läs inlägg                                    2008-09-02 10:41
Anysuit International
ang: katastrofalt!
bästa kunder,

vi besvarar alla våra kunder inom 48 timmar, vilket vi också gjort i anders hs fall, han har dock valt att smutskasta vårt företag innan ens denna tid har passerat. dessutom är vårt främsta mål att just ha nöjda kunder, och är därför alltid glada att hjälpa till i de fall där fel förekommer på våra plagg.

anledningen till att vi inte har någon telefonsupport (som många nätbutiker valt att göra) är just ett av stegen i att kunna hålla våra låga priser utan att sänka på kvalitén eller den hjälp och support som vi erbjuder våra kunder.

har ni några frågor är ni välkomna att kontakta oss på anysuit@anysuit.se

/Anysuit