Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
Cicograf Cicograf   53042  
Amorina Boutique Supernöjd   52826  
En mer personlig presentation av din webbutik   62124  
Angelbaby.se Din (9)  64521  
Angelbaby.se Verkligen fint hemsida (2)  62324  
MadDog MadDog (1)  60691  
IT-Körskolan Bedrägeri   61693  
Café ett Kanon   62596  
Satanias Design Trevlig Gothbutik   62377  
Angelbaby.se Angelbaby (9)  64752  
Babytime snabb leverans (6)  62816  
Flora Linnea Rosor via nätet   61094  
Lyckas med mat Snabbt och smidigt   60426  
Anysuit International Katastrofalt! (1)  62224  
Nyhet för butiksägare   59723  
zmaka.se Snabba   61535  
Angelbaby.se Till Nene (1)  62983  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Skön site med roliga prylar.   61651  
Angelbaby.se SÅ SNYGGA SMYCKEN!!! (13)  63663  
Cigarettbutiken vs tobakshandlarn (1)  59434  
KLOCKOR.NU Bra!   51371  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Snabba, servicevänliga, bra grejor   61709  
Martinshop Bra och seriös butik   61096  
Anysuit International Perfekt   61295  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Snabbt!   61576  
frozza.se SÅ SNYGGA SMYCKEN (1)  62061  
LampGallerian.se Tack   62007  
Bergarelaxen.se Prisvärd Tandblekning   61578  
kidsbutik Vilken service!! Kanonbra! Snabb leverans!!   63251  
Lyckogram Mycket nöjd!   62074  
    << sida 40 (64) >>  
Läs inlägg                                    2008-08-06 00:59
Anysuit International
katastrofalt!
jag avråder från att handla av anysuit. inget av det jag beställt stämmer. beställde. byxorna beställde jag med enkelt pressveck, men fick dubbla. kavejen beställde jag med två fickor på höger sida, fick en ficka. jag beställde smalt slag, men det är lika brett som på min fars kavaj från 1973. ärmarna är för långa trots att jag bad om kortare för den franska manschettens skull. ärmarna är dessutom alldeles falddriga och inte proportionerliga. knapphålen sitter högre än knapparna så den blir skev när man knäpper den. betällde även en skjorta, med långa kragsnibbar och utan bröstficka. jag fick en skjorta med korta snibbar och bröstficka. jag började fundera på om det blivit något fel i betsällningen eftersom inget stämde, men dockväl följer den mina önskemål vad gäller tyg och brodyr. jag har förgäves försökt kontakta anysuit, men utan resultat, de svarar helt enkelt uinte på mail, och något telefonnummer finns inte.
katastrof! handla inte på anysuit!

/Anders H
Läs inlägg                                    2008-09-02 10:41
Anysuit International
ang: katastrofalt!
bästa kunder,

vi besvarar alla våra kunder inom 48 timmar, vilket vi också gjort i anders hs fall, han har dock valt att smutskasta vårt företag innan ens denna tid har passerat. dessutom är vårt främsta mål att just ha nöjda kunder, och är därför alltid glada att hjälpa till i de fall där fel förekommer på våra plagg.

anledningen till att vi inte har någon telefonsupport (som många nätbutiker valt att göra) är just ett av stegen i att kunna hålla våra låga priser utan att sänka på kvalitén eller den hjälp och support som vi erbjuder våra kunder.

har ni några frågor är ni välkomna att kontakta oss på anysuit@anysuit.se

/Anysuit