Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
zmaka.se Gott Nytt År...trots allt (1)  75692  
vuxenshoppen.se Bra   65158  
Navalis.se - Båttillbehör på Nätet Aldrig något svar   73925  
Inreda Får ont i ögonen...   73247  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Bra och snabb leverans (1)  72258  
forHair.se - Hårvård på nätet Wow vilka bra priser:)   71805  
Saray.se Otroligt bra priser!!   62507  
Zvanza Hundtjänst Bra kurser!   72990  
LasseLasseLiten Barnkläder från Mexx till bra priser   72307  
Glossme.se rekommenderas!   72069  
Barngrottan Barnkläder Supernöjd   72426  
Sport & Fritid Stockholm Multigym   73000  
Varusidan.se Mycket bra hemsida (1)  72564  
mediacorner Kunde man ju inte tro!! (3)  72645  
elkatalogen.se Snabb service (2)  71876  
hjalmlagret.se Riktigt bra hjälmar och service   72840  
photowall Photowall   73203  
Arbetshandsken Nöjd Kund   71853  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Helt fantastiskt!!!   72967  
OnlineDesign.se Wow!!!   73670  
zmaka.se Svampbutiken/Zmaka!   72853  
cleanfacility.se Kanon service!   71430  
butik21 Nöjd kund   72137  
butik21 Skumt? (2)  71243  
cleanfacility.se Mycket Nöjd!   72078  
butik21 snabb leverans   74123  
klocknet.se Köpte en klockuppdragare (winder)   74966  
Mediamagazinet Bra!   72633  
Tony Pölder Sport Köp ej här - du kan bli uthängd med namn på hans blogg   70564  
Mediamagazinet positivt   69756  
    << sida 21 (64) >>  
Läs inlägg                                    2008-08-06 00:59
Anysuit International
katastrofalt!
jag avråder från att handla av anysuit. inget av det jag beställt stämmer. beställde. byxorna beställde jag med enkelt pressveck, men fick dubbla. kavejen beställde jag med två fickor på höger sida, fick en ficka. jag beställde smalt slag, men det är lika brett som på min fars kavaj från 1973. ärmarna är för långa trots att jag bad om kortare för den franska manschettens skull. ärmarna är dessutom alldeles falddriga och inte proportionerliga. knapphålen sitter högre än knapparna så den blir skev när man knäpper den. betällde även en skjorta, med långa kragsnibbar och utan bröstficka. jag fick en skjorta med korta snibbar och bröstficka. jag började fundera på om det blivit något fel i betsällningen eftersom inget stämde, men dockväl följer den mina önskemål vad gäller tyg och brodyr. jag har förgäves försökt kontakta anysuit, men utan resultat, de svarar helt enkelt uinte på mail, och något telefonnummer finns inte.
katastrof! handla inte på anysuit!

/Anders H
Läs inlägg                                    2008-09-02 10:41
Anysuit International
ang: katastrofalt!
bästa kunder,

vi besvarar alla våra kunder inom 48 timmar, vilket vi också gjort i anders hs fall, han har dock valt att smutskasta vårt företag innan ens denna tid har passerat. dessutom är vårt främsta mål att just ha nöjda kunder, och är därför alltid glada att hjälpa till i de fall där fel förekommer på våra plagg.

anledningen till att vi inte har någon telefonsupport (som många nätbutiker valt att göra) är just ett av stegen i att kunna hålla våra låga priser utan att sänka på kvalitén eller den hjälp och support som vi erbjuder våra kunder.

har ni några frågor är ni välkomna att kontakta oss på anysuit@anysuit.se

/Anysuit