Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
Lastbryggan AB Snabba leveranser   88223  
DentaWorks Tandblekning Man undrar ju...   94950  
Kidsplanet Bra kvalite   92169  
Kidsplanet Kanon bra butik! (1)  95689  
Dataknuten Snart KK stora kundfodringar   72119  
globalsport Brett Sortiment!   91224  
Skistore.se bra butik   90727  
gycklaren.com problem (1)  97232  
SHOCK.SE - Din Alternativa Webshop Bra Butik   94119  
uteungar.se Bra butik / trevlig personal (1)  90098  
Dataknuten Lång väntan på varor   93724  
Belysningsdesign.se Bra   94798  
Concept Snygg sida   80279  
Belysningsdesign.se HÖGSTA BETYG !!!   90033  
zmaka.se bra sidor om lite allt möjligt   95764  
Trailer Träsh Mycket bra!!   100043  
Alienbase Metallica biljetter   99737  
Mine. Utmärkt kundservice!   94159  
kontorsproffset.se Bra priser !! snabb leverans , rekomenderas   93776  
DiaDirekt Bra service   100309  
DiaDirekt bra service   92577  
zmaka.se Slö...   92308  
ginatricot ENGREN   88563  
Hotlix Goa Maskar!   75341  
112Ink Lite billigare, väldigt bra (1)  91870  
Tillbudet Varför provade jag inte detta tidigare? (1)  87348  
ginatricot bäst!   90631  
Strumpbutiken Super snabb leverans   91921  
Headstyle Håller med!   92120  
Michaela de la Cour snabb service   87576  
    << sida 35 (46) >>  
Läs inlägg                                    2009-03-27 21:26
Maria Nyckelpiga
lugna er!
lugna er nu! hon har ju bett om ursäkt. att önska att nån går i konkurs för att de skriver ett ogenomtänkt inlägg på ett forum är ju absurt! jag blir faktiskt förbannad.
personligen tror jag massor av alla butiker härinne med postiva omdömen bett sina nära och kära skriva en rad eller två..... så kasta inte sten i glashus endel av er som klagat.....

/Hanna
Läs inlägg                                    2009-03-27 22:18
Maria Nyckelpiga
ang: lugna er!
tack för dina vänliga ord hanna!
du anar inte hur de värmer.

/maria nyckelpiga
(Inlägget är skrivit av butiksägaren)
Läs inlägg                                    2009-03-27 22:48
Maria Nyckelpiga
ang: lugna er!
och hur är ni släkt eller vän?

visst kan detta tonas ner men det som startade det hela ger ett så oseriöst intryck och gnuggar av sig på trovärdighten på hela upplägget av butikssnack och visar på dåligt omdömme från m/n.
och ripp off har rätt.

/??
Läs inlägg                                    2009-03-27 23:47
Maria Nyckelpiga
ang: lugna er!
jag känner inte till ägaren av denna butik överhuvudtaget. gick in på butiken för första gången idag efter att ha sett snacket härinne. så sluta smutskasta mig och påstå att jag på nåt sätt har en relation till ägaren för att jag säger min mening om det hela!
jag vill höra hur leveranser fungerar, hur kundbemötande är osv- inte se påhopp som att man önskar någon i konkurs för något de skrivit härinne- det här är ett forum för oss kunder- inget forum för att hänga ut eller försöka sänka enskilda butiksinnehavare när man inte ens handlat i deras shop. det är min åsikt och den står jag för.
och nej, jag känner varken maria eller nån annan bakom det företaget- jag är en som gillar det här forumet för att det kan ge en vink om bra eller dåliga affärer när man skall handla på nätet.

/Hanna
Läs inlägg                                    2009-03-30 11:13
Maria Nyckelpiga
ang: lugna er!
precis hanna, man vill få ärliga och korrekta omdömen på detta forum. tycker du verkligen att dom som bedriver verksamhet har rätt att lämna omdömen till dig som kund om deras egen butik?
det är ju det som retar upp alla som försöker få tips om och även förtroende för butikerna här. när butiksägare skriver egna omdömen så undergräver dom ju hela iden med denna tjänst. så jag önskar fortfarande att det kommer gå dåligt för nämnda butik, och även alla andra som inte kan pröjsa egen reklam på platser där det hör hemma. fast du kanske är nöjd med att få felaktiga omdömen och kanske blir lurad till dåliga affärer pga det?

/Richard
Läs inlägg                                    2009-03-30 12:57
Maria Nyckelpiga
ang: lugna er!
håller med dig, men jag anser att skadan redan är skedd för företaget ifråga. att folk sedan skriver oerhört agressiva och elaka saker anser jag inte vara ok. alla ser ju att det är skrivet av ägaren, så låt vara- inget blir ju bättre elaka påhopp.
låt istället diskussionerna fortsätta handla om det de skall handla om- hur butikerna är att handla i.
tycker det är lite märkligt att hittabutik.se inte raderar såna kommentarer- det står ju att de skall göra det nedan- då skulle man slippa se sånt och forumet skulle behålla det som det är till för- kundernas egen diskussion.


/Hanna
Läs inlägg                                    2009-03-30 23:16
Maria Nyckelpiga
ang: lugna er!
detta var väl inte så farligt. läser hellre sånt här än det eviga tjatet om cigarettbutiken....

/Molle