Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
TV-idoler En super affär! (1)  61762  
clazzyfashion Skitiga / Dålig kvalité på kläder (1)  62242  
Blingit.se Bra utbud!   62250  
WilFli Super bra och snabb   61481  
Minipeople bra butik   59619  
Clean Cut Design Super   58796  
lilaella LilaElla   58967  
legavenue Varning!!   59412  
Låskompaniet.se låskompaniet.se   61660  
Cigaretthuset.se cigaretthuset.se   61208  
Minipeople Vilken service!   60532  
clazzyfashion Inga Pengar (1)  59928  
Billigt snus Bästa butik i Sverige !   60301  
provrummet Helnöjd   60099  
Bananaz.se Supernöjd!   62373  
kontorex Super +++++   63129  
ecoloco Proffsig service   64213  
TV-idoler en super bra säljare   62839  
IT-Körskolan POLID ANMÄLLA   52675  
wallinsfiske KANONNÖJD!   63130  
Barn och babyshop - Swedishplate Jätte nöjd   63390  
artistbutiken artistbutiken.se   64004  
BilligtVVS.se Dette kan jeg anbefale!   63931  
Zone Blu, Sexleksaker & Sexiga underkläder Skön jul!   63512  
Cicograf www.cicograf.se   52861  
Cicograf Fantastiska produkter   64018  
Heelicious - Sexiga skor Var?   65641  
Maria Nyckelpiga Suveränt bra!   65952  
MyHavtorn Fantastiska produkter   55964  
Cigaretthuset.se CIGARETTHUSET.SE - SUPER cigaretter (2)  65607  
    << sida 36 (64) >>  
Läs inlägg                                    2009-06-29 18:11
Vinboden
vinboden + vincargo
jag håller med er alla om att vinboden måste vara en bluff. tycker som dandi- vi borde polisanmäla eller tipsa uppdrag granskning eller nåt. verkar ju helt sjukt. jag har bett om organisationsnumret på vincargo för att lämna anmälan till tullen, helt enligt reglerna, och betala skatten (också enligt reglerna genom säkerhet hos skatteverket)- men jag har inte fått nåt organisationsnummer. jag har bett vinboden kommentera allt som skrivs om dem på nätet, men har inte heller fått något svar angående det.



/Anna
Läs inlägg                                    2009-06-30 09:59
Vinboden
ang: vinboden + vincargo
jeg blir med å anmelder de jeg også!! har bestilt varer i mai som jeg ikke har fått, men hvordan gjør man dette. har bestilt varer til mitt bryllup for 10 000 nok kr. ingen varer eller ingen penger:(

/Anca
Läs inlägg                                    2009-07-10 18:10
Vinboden
ang: vinboden + vincargo
jag tror att vi ska gå till polisen och visa vilken kontakt vi haft med vinboden. det är otroligt att inte sidan stängs ner. för jävligt med ditt bröllop. men nu verkar vi vara väldigt många som blivit lurade. kanske skulle man vända sig till uppdrag granskning- finns det i norge?


/Anna
Läs inlägg                                    2009-07-10 21:08
Vinboden
ang: vinboden + vincargo
jag beställde varor från vinboden för cirka 3500:- kr för tre månader sedan, men jag har inte sett något rök av det trots många mejl som jag skickat till både företag.
det råder inga tvivel om att viboden & vincargo = bedrägeriföretag ,dem är skurkaktiga typer som gömmer sig bakom den virtuella undervärden och därför har varken telefonnr eller adress. jag hattar när någon lurar mig, därför kommer jag aldrig att glömma de här två företag. hur som helst kommer jag på något sätt att göra allt för att få mina pengar av de och till med lite mer?!!!
så får dem lära sig en leksa.



/Zara
Läs inlägg                                    2009-07-12 10:18
Vinboden
ang: vinboden + vincargo
undrar om vi kan hjälpas åt på något sätt, man vill verkligen att de som ägnar sin tid åt att lura folk skall åka dit. jag skulle anmäla till tullen att mina varor var beställda (för att betala skatten) och ville ha organisationsnumret på vincargo, men har inte fått det. det betyder att varorna inte heller finns i någon tull tror jag. undrar vem som gör sig rik på vår bekostnad? jisses, vad pengar de gör.



/Fia