Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
euroClinix Leverans   104310  
Tradera En räddare i nöden!   106218  
Busbjörnen Sjukt snabb leverans   111165  
Fönster Fixaren snabb leverans   105578  
zmaka.se Bakgrund (1)  105173  
Hygienshoppen Bra butik   99993  
Mediamagazinet Bra och lättöverskådlig   105443  
theTshit Snabbt, smidigt och snyggt!   101566  
zladd.com Så coola klockor!   101886  
scandinavianstuff.com Nostalgi   103871  
ADD9.se - Quality Rock N Roll Fashion Riktigt bra service! (1)  102478  
theTshit Najs! (1)  82911  
Smyckesprinsessan.se Fn butik med massa snygga saker!   105033  
scandinavianstuff.com Matvaruleverans   105113  
stängselbutiken.se FET BUTIK!! (1)  86240  
coozie Helt underbar butik!   102616  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter bra peylar   94007  
SLIPSKUNGEN SLIPSKUNGEN   96943  
Svenska Alarm Bra produkter & bra priser! (1)  93982  
Allegro Maud design de stora hunarna då   82457  
LasseLasseLiten Underbara barnkläder!   82300  
Barngrottan Barnkläder Snabbaste leverans någonsin! (1)  98212  
Golvvärmebutiken Bra butik (1)  98659  
ADD9.se - Quality Rock N Roll Fashion Nöjd kund!! (1)  102245  
daytoner.com Så enkelt   99556  
Kristinas Scrapbooking Bra butik!   90858  
allstuff.se Varning   107335  
Kristinas Scrapbooking Mycket bra!   116503  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter kommer inte lägga en krona till denna skojjare (1)  116864  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Inte samma som på bilden   107697  
    << sida 19 (64) >>  
Läs inlägg                                    2009-12-10 14:17
Hogia Small Office AB
varning för uppgradering/köp av hogia small office 2009.2
jag vill varna andra för hogias senaste version 2009.2 tänk efter före! jag uppgraderade och råkade bli av med hela faktureringsprogrammet hela dokumentationen försvann. innan uppgraderingen kontrollerade jag deras hemsida alla momenten i uppgraderingen.laddade ner programmet och startade upp. ingenting annat hände än att jag fick ett felmeddelande"windows måste vara inställt enligt svensk standard.ändra standarden i kontrollpanelen... starta sedan om hogia small office bokföring"!!!! vilken version hade jag nu igen windows xp svensk version!!! sagt och gjort in på hemsidan laddade ner instruktionerna som fanns. gjorde som man instruerade om och om igen utan att att få något annat en samma gamla felmeddelande ringde supporten nästa dag.enligt supporten skulle det ordna sig genom att gå in i nationella inställningar men att det kunde ta några gånger innan det tar! man kan undra hur många gånger det krävs. jag har nu hållit på i två dagar och gjort om inställningarna ett femtiotal (50)gånger utan att lyckas starta upp programet.
avslutningsvis vill jag varna än en gång varna för hogia small office gör inte som jag.

// Lindeman
Läs inlägg                                    2009-12-22 15:49
Hogia Small Office AB
ang: varning för uppgradering/köp av hogia small office 2009.2
hej, tråkigt att du fått problem med ditt small office program. installationen är omgjord för att underlätta. tyvärr kan windows vara inställt på annat än svensk även om operativsystemet är svenskt. normalt är det svensk standard och då behövs inga inställningar. troligen har du haft egna inställningar i de nationella inställningarna som orsakat problemet. anledningen till meddelandet är en säkerhetsåtgärd för att inte spara värden i fel format. om du hör av dig till supporten igen så hjälper de dig med detta.




/Mvh Hogia Small Office
Läs inlägg                                    2010-03-04 16:03
Hogia Small Office AB
ang: varning för uppgradering/köp av hogia small office 2009.2
ladda ner demon och testa innan köp. det gjorde jag nyss, och hogia-progget klagar på mina språk-inställningar trots att jag har satt dem till svenska. har ändrat fram och tillbaka utan framgång. man skulle kunna tro att skräpet var skrivet av basic- eller php-programmerare. med vismaspcs funkar det bra, så jag kommer att välja dem i stället.


/Adam