Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
Butik Stylish Suveränt!   99166  
kidsbutik Kanonbra butik! (1)  101357  
Maria Nyckelpiga Så fina barnkläder! (3)  99186  
Maria Nyckelpiga Personlig butik med superservice (5)  100609  
Juvelbolaget Rosa örhängen   95422  
securitysweden.com Perfekt service!!   91066  
slipkliniken Kan varmt rekomenderas   90385  
Gullgrodan Jättebra väggdekaler till barnen! (1)  98861  
Artistica Konstnärsmaterial artistbutiken.se   96992  
Seriehyllan Bara bra!   93464  
Juvelbolaget Nöjd   102564  
Baristashopen färskt och gott kaffe   96446  
Blue Fox Blue fox (1)  97953  
Rockmerch Rockmerch   97825  
Scrapbooking butiken Väldigt snabb leverans! Billiga! Rekomenderas!   98182  
HR-Marin Båttillbehör Rekomenderas   82422  
nyttgolv Kanon   106123  
kidsbutik Gillar!   107835  
DonnaBeauty Rekommenderas   96161  
HipHipHurra Vilken service, kanon butik   101526  
kolla alltid registrering av bolag   100031  
Dackonline.se OBS!!!GISLAVED NORD FROST!!!!!!!!!!!!!   108873  
clazzyfashion Skitiga / Dålig kvalité på kläder (1)  101201  
Blingit.se Bra utbud!   101339  
Clean Cut Design Super   91572  
lilaella LilaElla   98229  
legavenue Varning!!   101934  
Låskompaniet.se låskompaniet.se   95847  
clazzyfashion Inga Pengar (1)  96634  
Billigt snus Bästa butik i Sverige !   100394  
    << sida 26 (46) >>  
Läs inlägg                                    2009-12-10 14:17
Hogia Small Office AB
varning för uppgradering/köp av hogia small office 2009.2
jag vill varna andra för hogias senaste version 2009.2 tänk efter före! jag uppgraderade och råkade bli av med hela faktureringsprogrammet hela dokumentationen försvann. innan uppgraderingen kontrollerade jag deras hemsida alla momenten i uppgraderingen.laddade ner programmet och startade upp. ingenting annat hände än att jag fick ett felmeddelande"windows måste vara inställt enligt svensk standard.ändra standarden i kontrollpanelen... starta sedan om hogia small office bokföring"!!!! vilken version hade jag nu igen windows xp svensk version!!! sagt och gjort in på hemsidan laddade ner instruktionerna som fanns. gjorde som man instruerade om och om igen utan att att få något annat en samma gamla felmeddelande ringde supporten nästa dag.enligt supporten skulle det ordna sig genom att gå in i nationella inställningar men att det kunde ta några gånger innan det tar! man kan undra hur många gånger det krävs. jag har nu hållit på i två dagar och gjort om inställningarna ett femtiotal (50)gånger utan att lyckas starta upp programet.
avslutningsvis vill jag varna än en gång varna för hogia small office gör inte som jag.

// Lindeman
Läs inlägg                                    2009-12-22 15:49
Hogia Small Office AB
ang: varning för uppgradering/köp av hogia small office 2009.2
hej, tråkigt att du fått problem med ditt small office program. installationen är omgjord för att underlätta. tyvärr kan windows vara inställt på annat än svensk även om operativsystemet är svenskt. normalt är det svensk standard och då behövs inga inställningar. troligen har du haft egna inställningar i de nationella inställningarna som orsakat problemet. anledningen till meddelandet är en säkerhetsåtgärd för att inte spara värden i fel format. om du hör av dig till supporten igen så hjälper de dig med detta.




/Mvh Hogia Small Office
Läs inlägg                                    2010-03-04 16:03
Hogia Small Office AB
ang: varning för uppgradering/köp av hogia small office 2009.2
ladda ner demon och testa innan köp. det gjorde jag nyss, och hogia-progget klagar på mina språk-inställningar trots att jag har satt dem till svenska. har ändrat fram och tillbaka utan framgång. man skulle kunna tro att skräpet var skrivet av basic- eller php-programmerare. med vismaspcs funkar det bra, så jag kommer att välja dem i stället.


/Adam