Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
TopGuard Security Kanon!   71478  
Nallebudet Uppskattad gåva   85702  
Nordic Racing Produktrecensioner.. (1)  86220  
piecepipe oslagbar (2)  85092  
3nity.se 3nity (1)  83222  
zmaka.se Jättenöjd   81591  
EDENSLUSTAR.SE Gunga   70970  
Billigakondomer.se Billigt och snabb leverans   83640  
Elektronikgruvan Snabb leverans   84596  
StyleXperten Rekommenderas! (1)  85792  
Brobergs Tobakshandel Ab Bra butik,priser och utbud !   88248  
fishonnet Rekommenderas   85918  
chique Så snyggt!   81606  
Läsö-Saltcare Läsö-Saltcare (1)  86322  
Dataknuten Strulig lrverans   88043  
marinaman.se Bra och snabbt!   88887  
Barnplatsen Rubens docka   89077  
netonnet Netonnet.se   86815  
blondy.nu priserna var inte alls låga (1)  85351  
Surprisehouse Bristande hemsida (1)  88475  
artistbutiken artistbutiken.se (1)  87124  
Elektronikgruvan Bra service och snabb leverans (1)  87766  
VistaPrint vistaprint   87159  
Green Jelly Toys Superbra service (1)  84587  
Green Jelly Toys bumbobaby sitter   88644  
abswheels NYA FÄLGAR I KROM   85687  
zmaka.se Bedrövligt... (7)  88986  
skydd.se Dolda kameror?! (2)  91254  
Green Jelly Toys SNABBT & BRA!!   89789  
happyhair www.happyhair.se/   90180  
    << sida 55 (64) >>  
Läs inlägg                                    2009-12-10 14:17
Hogia Small Office AB
varning för uppgradering/köp av hogia small office 2009.2
jag vill varna andra för hogias senaste version 2009.2 tänk efter före! jag uppgraderade och råkade bli av med hela faktureringsprogrammet hela dokumentationen försvann. innan uppgraderingen kontrollerade jag deras hemsida alla momenten i uppgraderingen.laddade ner programmet och startade upp. ingenting annat hände än att jag fick ett felmeddelande"windows måste vara inställt enligt svensk standard.ändra standarden i kontrollpanelen... starta sedan om hogia small office bokföring"!!!! vilken version hade jag nu igen windows xp svensk version!!! sagt och gjort in på hemsidan laddade ner instruktionerna som fanns. gjorde som man instruerade om och om igen utan att att få något annat en samma gamla felmeddelande ringde supporten nästa dag.enligt supporten skulle det ordna sig genom att gå in i nationella inställningar men att det kunde ta några gånger innan det tar! man kan undra hur många gånger det krävs. jag har nu hållit på i två dagar och gjort om inställningarna ett femtiotal (50)gånger utan att lyckas starta upp programet.
avslutningsvis vill jag varna än en gång varna för hogia small office gör inte som jag.

// Lindeman
Läs inlägg                                    2009-12-22 15:49
Hogia Small Office AB
ang: varning för uppgradering/köp av hogia small office 2009.2
hej, tråkigt att du fått problem med ditt small office program. installationen är omgjord för att underlätta. tyvärr kan windows vara inställt på annat än svensk även om operativsystemet är svenskt. normalt är det svensk standard och då behövs inga inställningar. troligen har du haft egna inställningar i de nationella inställningarna som orsakat problemet. anledningen till meddelandet är en säkerhetsåtgärd för att inte spara värden i fel format. om du hör av dig till supporten igen så hjälper de dig med detta.




/Mvh Hogia Small Office
Läs inlägg                                    2010-03-04 16:03
Hogia Small Office AB
ang: varning för uppgradering/köp av hogia small office 2009.2
ladda ner demon och testa innan köp. det gjorde jag nyss, och hogia-progget klagar på mina språk-inställningar trots att jag har satt dem till svenska. har ändrat fram och tillbaka utan framgång. man skulle kunna tro att skräpet var skrivet av basic- eller php-programmerare. med vismaspcs funkar det bra, så jag kommer att välja dem i stället.


/Adam