Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
Olydig - Väskor och accessoarer Speciella väskor   77223  
Lorentzo Mp3klocka - kanon (1)  76975  
Eleven Shop Snabbaste leverans jag varit med om   73849  
DentaWorks Tandblekning Dentaworks (3)  75978  
Eleven Shop Underbar! (2)  75023  
abcgruppen.se Skoltröjor   74796  
acne   70838  
Det bästa som hänt (2)  71330  
Mycket bra Pokerguide.   72679  
CD WOW! SKITBUTIK... (2)  73629  
Music.Man Bra säljare.   73561  
Nallebudet Verkligen uppskattat!   73522  
Megashop Billigaste (1)  73824  
Megashop Kanon   75513  
Tengo Sport KANON Site   72679  
Jättefin butik med bra priser!   71210  
Sagofabriken Personliga Barnböcker Perfekt present till barnen! (5)  72406  
DatorGallerian   64326  
Sexshopen.net Gud vad skitsnack! (2)  70941  
Sexshopen.net Ta bort shoppen! (4)  73033  
Köparnas Marknad   69638  
Sagoborgen.se om du letar personliga presenter sagoborgen.se (1)  71843  
IMPORTSERVICE Shysta Priser   62654  
smink.nu Bra priser!   72210  
Naturomark Helt okej   71371  
Cool idé - alla Sveriges orter! (2)  71370  
Computer Care Göteborg Computer Care   71327  
smink.nu Kanon !!   72650  
ullaredpostorder.se   71238  
CDON.COM MP3   74795  
    << sida 61 (64) >>  
Läs inlägg                                    2009-12-10 14:17
Hogia Small Office AB
varning för uppgradering/köp av hogia small office 2009.2
jag vill varna andra för hogias senaste version 2009.2 tänk efter före! jag uppgraderade och råkade bli av med hela faktureringsprogrammet hela dokumentationen försvann. innan uppgraderingen kontrollerade jag deras hemsida alla momenten i uppgraderingen.laddade ner programmet och startade upp. ingenting annat hände än att jag fick ett felmeddelande"windows måste vara inställt enligt svensk standard.ändra standarden i kontrollpanelen... starta sedan om hogia small office bokföring"!!!! vilken version hade jag nu igen windows xp svensk version!!! sagt och gjort in på hemsidan laddade ner instruktionerna som fanns. gjorde som man instruerade om och om igen utan att att få något annat en samma gamla felmeddelande ringde supporten nästa dag.enligt supporten skulle det ordna sig genom att gå in i nationella inställningar men att det kunde ta några gånger innan det tar! man kan undra hur många gånger det krävs. jag har nu hållit på i två dagar och gjort om inställningarna ett femtiotal (50)gånger utan att lyckas starta upp programet.
avslutningsvis vill jag varna än en gång varna för hogia small office gör inte som jag.

// Lindeman
Läs inlägg                                    2009-12-22 15:49
Hogia Small Office AB
ang: varning för uppgradering/köp av hogia small office 2009.2
hej, tråkigt att du fått problem med ditt small office program. installationen är omgjord för att underlätta. tyvärr kan windows vara inställt på annat än svensk även om operativsystemet är svenskt. normalt är det svensk standard och då behövs inga inställningar. troligen har du haft egna inställningar i de nationella inställningarna som orsakat problemet. anledningen till meddelandet är en säkerhetsåtgärd för att inte spara värden i fel format. om du hör av dig till supporten igen så hjälper de dig med detta.




/Mvh Hogia Small Office
Läs inlägg                                    2010-03-04 16:03
Hogia Small Office AB
ang: varning för uppgradering/köp av hogia small office 2009.2
ladda ner demon och testa innan köp. det gjorde jag nyss, och hogia-progget klagar på mina språk-inställningar trots att jag har satt dem till svenska. har ändrat fram och tillbaka utan framgång. man skulle kunna tro att skräpet var skrivet av basic- eller php-programmerare. med vismaspcs funkar det bra, så jag kommer att välja dem i stället.


/Adam