Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
butik21 Utmärkt service = Nöjd kund   62832  
TOPLADY.SE Sexiga underkläder   52651  
butik21 Jättebra   52523  
butik21 Stödstrumpor   63115  
PY Hobby Kanonbutik   60610  
zapskimboards.se Skimboards   59973  
PY Hobby superbra!!   61263  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Varning för Etrendstore! (1)  61044  
Elektronikgruvan Tips   60620  
Döhäftigt Blixtsnabb leverans   61920  
Mekonomen AB Avsaknad av service (1)  61892  
PY Hobby Service på alla plan   60102  
PY Hobby TOPPEN!! :D   60146  
PY Hobby Kvalitet   60515  
PY Hobby Mählan   59785  
PY Hobby Snabbt & smidigt   61530  
Silverbullet.se Grymt   59654  
butik21 Jättebra butik   59247  
Elektronikgruvan BEDRAGEN (3)  60250  
xzezor.se Supernöjd!   59993  
Olivia & Oscar snabb leverans   59604  
Snusbolaget.se ettan, General, odens, rapé osv.   60179  
clazzyfashion Samma ägare   59795  
butik21 Snabb leverans   60060  
Humidorer Snabb leverans   61134  
Sex Skojarföretag   61050  
mediconline.se Personlig service och snygga stödstrumpor!   62139  
mrDustbag.se påsar   64618  
Rehifi.se Bra service och trevlig personal   66108  
Parfymhuset.se Snabbt och billigt!   66135  
    << sida 25 (64) >>  
Läs inlägg                                    2012-08-08 19:38
Radiostyrda-modeller.se
stor varning
oserös handlare. visst, dom leverar ganska fort, men så fort produkten krånglar får man svårt att få kontakt med dom eller nån hjälp, köpte nyss produkter för 1500kr, inget i påsen stämde med bilden, tar 1-2dagar att få mailsvar, å när dom svarar å man ska svara igen tar det 1-2-3 dagar till. 10 dagar senare nu förmig har dom inte gjort nått åt felet..

beställde även i våras, fick problem då med å efter jag väntat i 3 dagar så skicka jag 2 mail på raken, svarade dom, å skrev att vissa besvärliga kunder som tjatar hamnar lätt i botten igen på listan att svara!!! det om nått säger en del.. får skylla mig själv jag köpte igen nu, men dom var dom enda som hade.. kommer dock aldrig handla där igen..

/Micke Carlsson
Läs inlägg                                    2012-08-14 22:14
Radiostyrda-modeller.se
ang: stor varning
till slut så har dom iallafall efter två veckor lovat att ge mig kompensation i form av rabatt på ett batteri, jag sa att jag ville ha allt som beskrivningen å bilden visar , men det kunde dom ej då dom säger det inte ens finns?! hmm, konstigt för jag vet andra som säljer, men varför ha en bild på helt fel saker undrar jag?!
dom sa även att dom bara för att vara snälla kunde tänka sig ta tillbaka ordern, men det skulle vara ett undantagsfall bara för att vara snälla då dom egentligen inte har öppet köp? ytterligare konstigt då det enligt lag är öppet köp på all distanshandel på nätet, men egentligen så behövde dom ej göra nått alls tyckte dom för han skrev att dom var mycket! allergiska mot kunder som ställde hot! hmm, mitt hot bestod i att jag efter ej fått svar på 4 dagar skrev "hoppas ni klarar svara innan fredag, för längre tänker jag ej vänta " hmm. hot vet jag ej om det kan tolkas som utan mest att jag tröttnat på bristen i hjälp å sånna fall skickat tillbaka å aldrig mer handlat, vilket jag ej kommer göra heller..

detta är min erfarenhet av denna i mina ögon fruktansvärt oseriösa butik ..

/Micke Carlsson
Läs inlägg                                    2013-02-05 17:34
Radiostyrda-modeller.se
ang: stor varning
liknande problem
passa er!! för radiostyrdamodeller .se
dom skickar trasiga produkter, luras och förhalar!

två månader sedan köpte vi en bil som ej fungerar, fortfarande har vi varken bil eller pengar då de hävdar att bilen jag returnerade
inte går att ta in som öppet köp. detta trots att jag följt rek. om emallage etc.

köp någon annanstans

/David