Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
Fantastiska Barn Secondhand butik med fräscha barnkläder.   98722  
Fantastiska Barn Secondhandbutik med fina barnkläder !   94187  
Barngrottan Barnkläder Super bra!! (1)  96652  
tandapoteket.se Jättebra   77858  
OnlineDesign.se Underbart   94538  
Spoiled Dog Vilket skämt!   89865  
noles Superförsäljare   93074  
Cissi och Selma Härliga klänningar!   91807  
LasseLasseLiten Helly Hansen   90012  
TALDIN kanon!   92211  
scandinavianstuff.com Fantastisk!   90037  
ParfymOnline Riktigt bra priser på parfymer!!!   90161  
Mårtenssons Ur & Guld Fint och bra hemsida   75430  
Bodegashop.com Bodegashop vs Transaver   88243  
Barngrottan Barnkläder Superbra!! (1)  94871  
Henrysdotters Lilla Vrå Bästa Shabbybutiken på nätet (1)  89335  
Förstora penis Varning (5)  91494  
LasseLasseLiten 30% på allt :) (1)  93292  
Haga Cykel Superbra!   76288  
P&B inredning Fina saker (1)  79291  
Crystal Memories Coola grejer!   94371  
LasseLasseLiten Helly Hansen piké   89702  
whip.se Stort utbud med skitbra priser!   93867  
Neckwear.se Mode till lågpris!   93834  
Fantastiska Barn Baby converse (1)  96766  
Rockwear ? (1)  93928  
Barngrottan Barnkläder Mycket bra! (1)  100723  
Smyckesprinsessan.se Grym smyckesbutik   99252  
elexironline.se Bra grejjer snabb leverans   95646  
Crystal Memories Trevliga killar!   99033  
    << sida 17 (64) >>  
Läs inlägg                                    2014-08-09 17:54
dittsolskydd.se
sämsta kundservice någonsin
sämste kundservice jag har upplevt:

det som var värst var bemötande av klagomål som slutade med helt oacceptabel kommentarer från säljaren: "håll er nyktra och svara aldrig på mejl mitt i natten , vilket ni gjort varje gång, och kom aldrig mer tillbaka till oss för vi vill inte ha med så otacksamma danskar att göra något mer!! ni har fått oss att avsluta vår .dk sajt och satsa på andra länder istället, vilket vi iofs är tacksamma för!!

dittsolskit!!! vilket skitbolag.

eftersom vi hade bestämd att byta vår gamla markis, accepterade vi ett erbjudande som kom via epost. vi fick följande erbjudande från säljaren: "vi vet att det finns massor av frågor inför ett köp av markiser. för att underlätta för dig gör vi nu en tour där representanten kommer hem till dig och ge råd hur man bör tänka, hjälper till med mätning samt visar hur just du bör göra när du monterar dina markiser! vid besöket kommer vi att ha med oss vävprover och mätinstrument för att kunna erbjuda ett komplett kundbesök", vilket är företagets affärsidé.

redan vid beställning tvekade vi för att säljaren inte kunde inte komma ihåg måttet, väv modell eller detaljer. säljaren tog ingen anteckningar under första besöket. han behövde därför besöka en gång till för att lämna en offert. offerten var inte tydlig och det fanns inget mått, färg eller detaljbeskrivningar. vi beställde 2 stycken 5m markiser med fjärrkontroll och tackplåt. säljaren sa att et var mycket enkelt att installera själva. när marksiserna kom passade de inte. vi fick ta bort skydds-plastgrejor på varje sida för att de skulle få plats. takplåten var också fel - 15 cm för lång och fick inte plats. när vi klagade till företaget sa de att de aldrig tog ansvar för rådgivning och det som vi beställde efter deras egna rekommendationer, samt att det nu var svårt att installera. våra hantverkare hade gjort fel. de skickade ut hantverkare på plats som kapade takplåten, fast inte så skarven satt i mitten. vi beställde i maj. nu i augusti vi fortfarande har inte en fungerande markis. vi har betalat bara för att vi orkar inte diskutera mer och vill inte lägga mer energi. vi betalar ett annat företag som kan hjälpa oss.

/Jens G
Läs inlägg                                    2015-03-23 19:56
dittsolskydd.se
ang: sämsta kundservice någonsin
låter ju bedrövligt. känns som det ni berättar är sant. har hört andra som haft synpunkter på dem. funderar på "montage & solskydd ab" i stället. har inte hittat några särskilt negativa omdömen om dem.

undrar varför inte dittsolskydd.se kommenterar med en ursäkt?

/Bength Ericsson, Sollentuna