Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
Dekoratören Man vill ha allt i butiken!   59586  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Nöjd kund   59613  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter bra butik och snabb leverans (2)  61803  
Bananaz.se Nöjd kund++++   60583  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Väldigt bra bemötande!   60434  
Usabil.nu usabil.nu   59640  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Otroligt Seriös Internetbutik   59721  
Stämpelgården Kannoooon   59813  
print-it.nu Snabba & billiga   62045  
Outdoorstore Snabb leverans   60913  
Hotlix Grymt Halloween Snask   59639  
Butiq.se Snabb och bra service!   60113  
Kiddoz Nöjd kund! (1)  61313  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter Bra och informativ hemsida! (1)  61235  
streetaddict bra (1)  61542  
Belysningsdesign.se Mormors nya lampa   61348  
Gert Strand Ab Toppklass Essenser!   62212  
Trycknu.se Vilken otrolig bra service!!   61143  
polenresor.info Lurad   61153  
Outdoorstore Grymma ryggsäckar   61058  
Printclub AB Billigt! (2)  62539  
Vattenpipan.com Ingen slår Vattenpipan.com´s utbud!   62330  
Stor & Fin Tack   60333  
Fiskbilen skit (1)  61472  
nicetech Undvik böter (1)  60419  
PanOpticon AB Köpte ett system (3)  62902  
RC Huset Kanonbra priser och service (2)  63121  
Dustin Home Kanonbra   64217  
Bodystore Kanonbra   62802  
Cellip med MySecretary.Net Ni är inte billigast (2)  63981  
    << sida 46 (64) >>  
Läs inlägg                                    2014-08-09 17:54
dittsolskydd.se
sämsta kundservice någonsin
sämste kundservice jag har upplevt:

det som var värst var bemötande av klagomål som slutade med helt oacceptabel kommentarer från säljaren: "håll er nyktra och svara aldrig på mejl mitt i natten , vilket ni gjort varje gång, och kom aldrig mer tillbaka till oss för vi vill inte ha med så otacksamma danskar att göra något mer!! ni har fått oss att avsluta vår .dk sajt och satsa på andra länder istället, vilket vi iofs är tacksamma för!!

dittsolskit!!! vilket skitbolag.

eftersom vi hade bestämd att byta vår gamla markis, accepterade vi ett erbjudande som kom via epost. vi fick följande erbjudande från säljaren: "vi vet att det finns massor av frågor inför ett köp av markiser. för att underlätta för dig gör vi nu en tour där representanten kommer hem till dig och ge råd hur man bör tänka, hjälper till med mätning samt visar hur just du bör göra när du monterar dina markiser! vid besöket kommer vi att ha med oss vävprover och mätinstrument för att kunna erbjuda ett komplett kundbesök", vilket är företagets affärsidé.

redan vid beställning tvekade vi för att säljaren inte kunde inte komma ihåg måttet, väv modell eller detaljer. säljaren tog ingen anteckningar under första besöket. han behövde därför besöka en gång till för att lämna en offert. offerten var inte tydlig och det fanns inget mått, färg eller detaljbeskrivningar. vi beställde 2 stycken 5m markiser med fjärrkontroll och tackplåt. säljaren sa att et var mycket enkelt att installera själva. när marksiserna kom passade de inte. vi fick ta bort skydds-plastgrejor på varje sida för att de skulle få plats. takplåten var också fel - 15 cm för lång och fick inte plats. när vi klagade till företaget sa de att de aldrig tog ansvar för rådgivning och det som vi beställde efter deras egna rekommendationer, samt att det nu var svårt att installera. våra hantverkare hade gjort fel. de skickade ut hantverkare på plats som kapade takplåten, fast inte så skarven satt i mitten. vi beställde i maj. nu i augusti vi fortfarande har inte en fungerande markis. vi har betalat bara för att vi orkar inte diskutera mer och vill inte lägga mer energi. vi betalar ett annat företag som kan hjälpa oss.

/Jens G
Läs inlägg                                    2015-03-23 19:56
dittsolskydd.se
ang: sämsta kundservice någonsin
låter ju bedrövligt. känns som det ni berättar är sant. har hört andra som haft synpunkter på dem. funderar på "montage & solskydd ab" i stället. har inte hittat några särskilt negativa omdömen om dem.

undrar varför inte dittsolskydd.se kommenterar med en ursäkt?

/Bength Ericsson, Sollentuna