Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
ALLT i PC hmm   67990  
Beställt och fått:)   75025  
Digitalboxen.com Mycket bra   67292  
Sexshopen.net Super shop (1)  78790  
J.NO Fitness J.NO Fitness   74249  
Södra Högtidskläder WOW alltså!   75312  
Linda Hanna eller Micke??   72634  
Bokbörsen Varför?   74802  
Konstigt??? (2)  73640  
WebbElektronik Billiga och bra service   74787  
Patronbutiken.se Större sortiment går nog inte hitta :-)   75614  
console Super bra service och riktigt bra priser   76493  
Mixshop   74297  
acwellness.com Bra hjälp!   74740  
STYLEBIRD Grymmast på Frank Dandy! (1)  65848  
STYLEBIRD Snabba och bra utbud!   75286  
USB-STARS AB Snabb leverans   74299  
Stora Famnen Hängmattor Toppen   74637  
streetaddict snabb leverens (2)  74374  
smslandet Mycket bra! (1)  74237  
Vad är detta???? (1)  73530  
Skype Jag funderar på att skaffa Skype men.. (4)  78664  
Vackerkonst.se Imponerad av deras skicklighet   75242  
Funkar fint   72854  
Hitta butik (2)  71987  
DentaWorks Tandblekning Dentaworks! (1)  74799  
DentaWorks Tandblekning Otroligt att de får finnas kvar här (3)  78128  
Hiko.se Dålig service... (2)  77618  
Olydig - Väskor och accessoarer Speciella väskor   78828  
Lorentzo Mp3klocka - kanon (1)  78640  
    << sida 60 (64) >>  
Läs inlägg                                    2014-08-09 17:54
dittsolskydd.se
sämsta kundservice någonsin
sämste kundservice jag har upplevt:

det som var värst var bemötande av klagomål som slutade med helt oacceptabel kommentarer från säljaren: "håll er nyktra och svara aldrig på mejl mitt i natten , vilket ni gjort varje gång, och kom aldrig mer tillbaka till oss för vi vill inte ha med så otacksamma danskar att göra något mer!! ni har fått oss att avsluta vår .dk sajt och satsa på andra länder istället, vilket vi iofs är tacksamma för!!

dittsolskit!!! vilket skitbolag.

eftersom vi hade bestämd att byta vår gamla markis, accepterade vi ett erbjudande som kom via epost. vi fick följande erbjudande från säljaren: "vi vet att det finns massor av frågor inför ett köp av markiser. för att underlätta för dig gör vi nu en tour där representanten kommer hem till dig och ge råd hur man bör tänka, hjälper till med mätning samt visar hur just du bör göra när du monterar dina markiser! vid besöket kommer vi att ha med oss vävprover och mätinstrument för att kunna erbjuda ett komplett kundbesök", vilket är företagets affärsidé.

redan vid beställning tvekade vi för att säljaren inte kunde inte komma ihåg måttet, väv modell eller detaljer. säljaren tog ingen anteckningar under första besöket. han behövde därför besöka en gång till för att lämna en offert. offerten var inte tydlig och det fanns inget mått, färg eller detaljbeskrivningar. vi beställde 2 stycken 5m markiser med fjärrkontroll och tackplåt. säljaren sa att et var mycket enkelt att installera själva. när marksiserna kom passade de inte. vi fick ta bort skydds-plastgrejor på varje sida för att de skulle få plats. takplåten var också fel - 15 cm för lång och fick inte plats. när vi klagade till företaget sa de att de aldrig tog ansvar för rådgivning och det som vi beställde efter deras egna rekommendationer, samt att det nu var svårt att installera. våra hantverkare hade gjort fel. de skickade ut hantverkare på plats som kapade takplåten, fast inte så skarven satt i mitten. vi beställde i maj. nu i augusti vi fortfarande har inte en fungerande markis. vi har betalat bara för att vi orkar inte diskutera mer och vill inte lägga mer energi. vi betalar ett annat företag som kan hjälpa oss.

/Jens G
Läs inlägg                                    2015-03-23 19:56
dittsolskydd.se
ang: sämsta kundservice någonsin
låter ju bedrövligt. känns som det ni berättar är sant. har hört andra som haft synpunkter på dem. funderar på "montage & solskydd ab" i stället. har inte hittat några särskilt negativa omdömen om dem.

undrar varför inte dittsolskydd.se kommenterar med en ursäkt?

/Bength Ericsson, Sollentuna