Till HittaButiks startsida    Butiker     |     Erbjudanden     |     Sök butik     |     Butikssnack     |     Lägg till butik
Butik Inlägg Kom. Läst   
butik21 butik21   53919  
zmaka.se Bra service & utbud   54450  
Ergohuset Tack (2)  54245  
Ergohuset Stor kunskap   54414  
dittsolskydd.se Snabba och säkra leveranser   53313  
bilradiohuset.se Toppen!!!   54235  
Nordmarx.com Spel & Dvd Bedrägerivarning (1)  54185  
Juvelbolaget Bästa priserna (2)  54078  
BARESSO Alltid Snabb service (4)  53698  
djurshopen dåligt upplägg (3)  54123  
MartinsColor.com Jättenöjd!   51903  
butik21 Stödstrumpor   53372  
Butik Stylish Mycket bra service!   54490  
Beauty4u Alltid superbra service!!!   54107  
Tony Pölder Sport Pölder - tummen ner!   52862  
WobblerButiken.se Snabb leverans och bra service! (1)  52599  
Creations by Lis Fantastiskt Underbar   53738  
butik21 stödstrumpor   44650  
Nu är tävlingen avgjord   53372  
stylebystars Se upp för stylebystars.com! (1)  52858  
Kontors24.se Nöjd kund   55445  
Etrendstore.se - Roliga Prylar och Presenter ok   53206  
Barnparadiset ® Kvalitets inredning till barnrum och träleksaker Väldigt nöjd   52605  
snusaeget.se re: opålitlig (1)  54083  
butik21 +++++   54283  
Spastugan.se Snabbt och bra!   52812  
GweiLo Snabbt fixat   55176  
butik21 Stödstrumpor   55880  
Spelexperten.com Bra utbud,   49953  
butik21 *   56478  
    << sida 28 (64) >>  
Läs inlägg                                    2012-08-08 19:38
Radiostyrda-modeller.se
stor varning
oserös handlare. visst, dom leverar ganska fort, men så fort produkten krånglar får man svårt att få kontakt med dom eller nån hjälp, köpte nyss produkter för 1500kr, inget i påsen stämde med bilden, tar 1-2dagar att få mailsvar, å när dom svarar å man ska svara igen tar det 1-2-3 dagar till. 10 dagar senare nu förmig har dom inte gjort nått åt felet..

beställde även i våras, fick problem då med å efter jag väntat i 3 dagar så skicka jag 2 mail på raken, svarade dom, å skrev att vissa besvärliga kunder som tjatar hamnar lätt i botten igen på listan att svara!!! det om nått säger en del.. får skylla mig själv jag köpte igen nu, men dom var dom enda som hade.. kommer dock aldrig handla där igen..

/Micke Carlsson
Läs inlägg                                    2012-08-14 22:14
Radiostyrda-modeller.se
ang: stor varning
till slut så har dom iallafall efter två veckor lovat att ge mig kompensation i form av rabatt på ett batteri, jag sa att jag ville ha allt som beskrivningen å bilden visar , men det kunde dom ej då dom säger det inte ens finns?! hmm, konstigt för jag vet andra som säljer, men varför ha en bild på helt fel saker undrar jag?!
dom sa även att dom bara för att vara snälla kunde tänka sig ta tillbaka ordern, men det skulle vara ett undantagsfall bara för att vara snälla då dom egentligen inte har öppet köp? ytterligare konstigt då det enligt lag är öppet köp på all distanshandel på nätet, men egentligen så behövde dom ej göra nått alls tyckte dom för han skrev att dom var mycket! allergiska mot kunder som ställde hot! hmm, mitt hot bestod i att jag efter ej fått svar på 4 dagar skrev "hoppas ni klarar svara innan fredag, för längre tänker jag ej vänta " hmm. hot vet jag ej om det kan tolkas som utan mest att jag tröttnat på bristen i hjälp å sånna fall skickat tillbaka å aldrig mer handlat, vilket jag ej kommer göra heller..

detta är min erfarenhet av denna i mina ögon fruktansvärt oseriösa butik ..

/Micke Carlsson
Läs inlägg                                    2013-02-05 17:34
Radiostyrda-modeller.se
ang: stor varning
liknande problem
passa er!! för radiostyrdamodeller .se
dom skickar trasiga produkter, luras och förhalar!

två månader sedan köpte vi en bil som ej fungerar, fortfarande har vi varken bil eller pengar då de hävdar att bilen jag returnerade
inte går att ta in som öppet köp. detta trots att jag följt rek. om emallage etc.

köp någon annanstans

/David